Menu
Your Cart

Testovacia sada detektorov CO a tabakového dymu SAFE 400

Testovacia sada detektorov CO a tabakového dymu SAFE 400
Testovacia sada detektorov CO a tabakového dymu SAFE 400
11,73€ s DPH
  • Sklad: Na sklade
  • Katalógové číslo: 08831464
  • EAN: 8595080009002

Popis

Testovacia sada detektorov CO a tabakového dymu SAFE 400

Testovacia sada SAFE 400 - ALARM TEST CO pre detektory CO a tabakového dymu

Otestujte detektory CO a tabakového dymu pomocou testovacej súpravy a kalibrovaný plynu, simulujúceho oxid uhoľnatý.

K dispozícii je vám 400 ml (na 10 testov) stlačeného plynu v plechovke.

Vlastnosti:

- Jednoduché použitie

- Celkovo bezpečný

- Test prevádzkyschopnosti senzora a zariadení

- Kompletné komponenty testovacie sady pre test vo viečku plechovky

- Testuje všetky CO detektory podľa BS ​​/ STN / EN 50291 a UL 2034

- Testuje všetky detektory tabakového dymu (vrátane značiek ako napríklad RADAL)

- Neobsahuje škodlivé freóny

- Kalibrovaný testovací plyn

- Pre 10 kompletných testov

- Najnižšia cena za test

Pomocou veľmi jednoduchého testu môžete overiť senzor všetkých modelov detektorov CO (oxidu uhoľnatého), podľa noriem BS / STN / EN 50291 alebo UL 2034. Koncentrácia kalibračného plynu CO testovacej kolekcie SAFE 400 je na určitej úrovni, ktorá ho robí úplne bezpečným na testovanie.

Na rozdiel od hlásičov požiaru a dymu, detektory CO nespúšťa okamžitý poplach. Testovacie izolačné puzdro sa používa na to, aby udržalo konštantnú úroveň plynu a ten spustil poplach detektora. Izolačné puzdro umožňuje zaistiť účinné množstvo kalibračného plynu simulujúceho oxid uhoľnatý v okolí senzora počas procesu testovania.

SPÔSOB VYKONÁVANIE TESTU HLÁSIČE OXIDU UHOĽNATÉHO (CO)

Umiestnite hlásič CO do fóliového izolačného puzdra. Na plastový rozprašovač nasaďte priloženú kapilárnej trubičku. Zasuňte trubičku do izolačného puzdra s hlásičom a puzdro utesnite stiahnutím koncov šnúrok po obvode izolačného puzdra. Neodstraňujte vzduch, ktorý zostáva v puzdre. Stlačte rozprašovač po dobu 3 s. Vytiahnite kapilárnej trubičku a puzdro znovu utesnite stiahnutím šnúrok. Senzor hlásiče by mal spustiť alarm 3 minúty.

V prípade, že hlásič alarm nespustí, zopakujte test po uplynutí 15 minút. Pokiaľ nedôjde k spusteniu alarmu ani po opakovanom teste vymeňte hlásič za nový. Po ukončení testovania vyberte hlásič z puzdra a dočasne umiestnite na miesto poskytujúce prístup čerstvého vzduchu ,, napr. V blízkosti otvoreného okna. S jednou plechovkou možno vykonať až 10 testov. Kontrola hlásiče pomocou testovacieho plynu by mala byť vykonávaná pri inštalácii hlásiča a následne v rámci jeho pravidelné kontroly každých 6 mesiacov v dobre vetrateľnej miestnosti.

SPÔSOB VYKONÁVANIE TESTU HLÁSIČA tabakového dymu

Test sa môže uskutočniť bez umiestnenia hlásiča do izolačného puzdra. Držte kapilárne trubičku vo vzdialenosti 3 - 5 cm od komory senzora a stlačte rozprašovač po dobu cca 1 s.

Senzor hlásiče by mal spustiť alarm do niekoľkých sekúnd.

Prečo hlásiče oxidu uhoľnatého testovať pomocou testovacej sady SAFE 400 - ALARM TEST?

POZOR! TESTOVACIA TLAČIDLO HLÁSIČE CO netestuje SENZOR, ALE VYKONÁVA LEN KONTROLU BATÉRIÍ, ELEKTRICKÝCH OBVODOV, zvukovou a optickou SIGNALIZÁCIA.

Väčšina senzorov oxidu uhoľnatého má nepredvídateľnú dobu životnosti a to je tiež dôvodom prečo legislatíva napríklad Veľkej Británii alebo USA nariaďuje tento test vykonávať najmenej raz za 6-12 mesiacov.Ak ste si aj vy kúpili detektor CO, za účelom toho aby ochránil životy vás a vašich najbližších, odporúčame vám dodržiavať vyššie uvedený interval pre testovanie vášho detektora CO.

Štandardné pokyny výrobcu týkajúce sa testovania detektora by mali byť aj naďalej dodržiavané. Ak sa nerozezněl poplach detektora CO po tom, čo bol testovaný pomocou testovacej sady SAFE 400 - ALARM TEST, budete musieť čo najskôr nainštalovať nový detektor s funkčným senzorom.

- Vo Veľkej Británii je nainštalované okolo 14 miliónov detektorov CO.

- Životnosť senzoru aj detektora CO sa pohybuje okolo piatich rokov.

- Teoreticky sedem milióna detektora inštalovaných vo Veľkej Británii je starších ako päť rokov.

- Testovacie tlačidlo na detektore CO netestuje senzor na oxid uhoľnatý ani nepotvrdí, že kontaminovaný vzduch prostoupil k senzoru cez otvory krytu.

- Ak je stlačené testovacie tlačidlo na detektore CO s chybným senzorom, ale s funkčnými batériami, spustí sa poplach, a zdá sa, že zariadenie pracuje správne. Súčasne sa tak ale stáva rovnako nebezpečným, pretože už vám nie je ochranou pred otravou CO.

Povinná inštalácia detektorov CO na základe platnej legislatívy prebehla v USA o päť rokov skôr než vo Veľkej Británii. V súčasnej dobe existuje v USA 100 miliónov inštalovaných detektorov CO. Viac ako polovica z nich sú staršie ako 5 rokov a ich senzory teda potenciálne nedetekujú CO.

V novembri 2007 bol v USA iniciovaný požiadavku na otestovanie detektorov CO externým zdrojom kalibrovaného skúšobného plynov. Ešte toho istého roku bola prijatá norma NFPA 720 jednej z popredných amerických normalizačných skúšobní National Fire Protection Agent (NFPA), na základe ktorej, je jediný možný spôsob testovania detektorov CO prostredníctvom použitia externého zdroja kalibrovaného testovacieho plynu.